SHARE

Čas pôstu nie je pre každú nevestu čakaním na jej svadobné dni. Tie, ktoré neuprednostňujú kostoly majú vďaka tomu široký výber hotelov, kapiel, fotografov, kameramanov…Termíny floristov nie sú tak zaplnené a svadobné priestory na obrad si môžu len tak vyberať.

Svadba počas veľkonočného pôstu prináša aj veľa milých dekorácií.
Svadba počas veľkonočného pôstu prináša aj veľa milých dekorácií. Freeimages.com

To, že sobáše nie sú počas pôstu je dnes len taký mýtus. Dobre o tom vedia na mestských úradoch. Prečo na mestských a nie aj na obecných? V dedinkách by ľudia takýto čin mladých ohovorili ešte skôr než by sa vôbec uskutočnil. Akt slávnostného ána sa šíri po klebetných bránkach rýchlosťou ranného svetla (ešte rýchlejšie). No, na jednej strane sú obce modernejšie, kde to ľudia vôbec neriešia. Spomínaných vzácnych je však neuveriteľne malé percento.

Obrad nemusí byť len v chrámoch. Okrem matriky je originálny miestom lúka. Zdroj: Freeimages.com
Obrad nemusí byť len v chrámoch. Okrem matriky je originálny miestom lúka. Zdroj: Freeimages.com

Dedinská svadba počas veľkonočného pôstu? Neprichádza do úvahy. Veď, čo by povedali susedia? V zastaralejších dedinkách by to možno odmietol aj sám pán veľký starosta. Prvý muž obce predsa reprezentuje svoju funkciu i navonok. Ak by sa celá obce búrila a premenila na známy seriál „Slunce, seno….“ možno by pre svadbu počas pôstu vznikol i štrajk. Nebojíte sa toho? Skúste to! Fotografi majú menej práce. Môžete si vyberať tiež zo širokej škály hotelov. To najdôležitejšie tiež – šaty. Začínajú akcie, výpredaje a je ich viac.

Svadba pod holým nebom namiesto kostola. Zdroj: freeimages.com
Svadba pod holým nebom namiesto kostola. Zdroj: freeimages.com

Nezmestili sa sa dátumom na svadbu a musíte čakať? Porozmýšľajte teda o pôstnom období. Nie sú zakázané, len sa neodporúčajú. Na matrikách vás teda veľmi radi zosobášia. Dokonca aj niektorí farári.