SHARE
Gabika vyhrala v istom salóne titul najkrajšej nevesty. Archív Gabiky.

V metropole Zemplína v Michalovciach vyhlásili najkrajšiu nevestu. Do originálnej súťaže východného Slovenska sa mohli zapojiť všetky biele princezné, dnes niektoré už kráľovné, ktoré mali svadbu od roku roku 1992.

Salón oceňoval nevesty

Deň keď sa dievča stáva ženou, manželkou, budúcou matkou detí, keď sa každá zmení na tú najkrajšiu. Svadobný deň sa rozhodli nevestám pripomenúť organizátori súťaže o najkrajšiu nevestu. Výzva na posielanie fotografií bola zverejnená na sociálnej sieti, ale aj ústnym podaním. Každý kto mal šaty z daného svadobného salónu Annie sa mohol súťaže zúčastniť. Prestížny titul mohla získať nielen vydávajúca sa v roku 2014, ale dokonca sa mohli prihlásiť nevesty až z roku 1992. „V podstate sme vyberali nevestu zo všetkých 22 rokov od kedy existuje salón,“ vysvetlila majiteľka salónu a organizátorka súťaže Alena Bartová, ktorá navrhuje a tiež šije spoločenské šaty. Doplnila, že chceli zapojiť, čo najviac ľudí.

Gabika vyhrala v istom salóne titul najkrajšej nevesty. Archív Gabiky.
Gabika vyhrala v istom salóne titul najkrajšej nevesty. Archív Gabiky.

Zaujala nevesta „na zlate“

Zapojilo sa 26 neviest s klasickými svadobnými fotografiami. Niektoré boli veľmi originálne. Nevesty odfotografované pod stromami, v prírode, so ženíchom, pri futbalovej bránke, na motorke, pri klavíri, ale aj v centre Michaloviec. Organizátori očakávali oveľa väčší záujem. Niektoré však mali predsudky zverejniť svadobnú fotografiu verejne. „Víťazná fotografia mala 3424 hlasov.“ Nevestu ležiacu na zlatej pohovke podporilo najviac ľudí. Dnes už manželka Gabika Kostovčíková pochádza z Humenného. S hlasmi vraj bojovala do poslednej chvíle. „Veľmi som sa tešila najmä z výhry,“ priznala. Okrem titulu najkrajšej nevesty získala moderný šperk v hodnote 200 eur. Každá z neviest, ktoré za zapojili získavali zľavu na ďalšie šaty. Samozrejme nie svadobné, ale spoločenské. Súťaž o najkrajšiu nevestu zatiaľ nemá svoje oficiálne budúce pokračovanie, ale najkrajšou bude určite pre každá žena pre svojho nastávajúceho.