SHARE

Veľký deň, na ktorý sa tešíte odvtedy, ako ste prvýkrát držali v rukách bábiku v bielych šatách so závojom. Už vtedy ste si začali v hlave pomaly skladať svoje svadobné puzzle. Keď vám váš priateľ navliekol na prsteník jeden z najkrajších zásnubných prsteňov, aké ste kedy videli, okamžite ste našli posledný chýbajúci dielik skladačky. Teraz sa však musíte prebrať z krásnej romantickej rozprávky a začať plánovať.

Nebojte sa požiadať o pomoc

Plánovanie a organizovanie svadby je peklo, je to tak náročky, aby všetko to napätie počas svadobného dňa z vás opadlo a vy ste sa cítili ako v nebi. Predtým však musíte dohodnúť obradnú sieň, miesto na hostinu, catering, vybrať pozvánky, pozvať hostí, vybrať si svoje šaty, topánky, svadobné doplnky pre nevestu aj ženícha, riešiť svadobnú tortu a koláče.

Na jedného človeka celkom dosť, čo poviete? Všetci chcú splniť neveste to, čo jej vidia na očiach, využite to a prijmite pomocnú ruku, delegujte úlohy. Nebojte sa zveriť svojmu snúbencovi dôležité veci, rodičia vám pomôžu tiež samozrejme, najlepšie kamarátky, kolegyne, kto môže, ten pomôže a rád!

Nesnažte sa o dokonalú svadba

Áno, už ako malé dievčatko ste si povedali, že vaša svadba bude dokonalá a lepšia ako všetky, na ktorých ste boli. Nesnažte sa o to, niečo také, ako dokonalá svadba neexistuje, je to len mýtus ako Loch Nesská príšera, každý o nej hovorí, každý o nej počul, no neexistuje. Na každej svadbe sa niečo pokazí – fotograf sa zaľúbi do družičky a tá má viac fotiek ako nevesta, niekto sa príliš skoro opije, kvety sú inej farby, ako ste chceli.

Preto sa radšej zamerajte na to, nech je vaša svadba  originálna. Noačo, že sa niečo pokazí, dôležité je, aby ste si to užili a vaši hostia mohli povedať, že bola výnimočná. Prekvapte ich niečím, čo ešte na žiadne svadbe nevideli. Hostina pod holým nebom, sobáš na vašom obľúbenom mieste, výzdoba, ako by ju robili lesné víly. Nie je dôležitá dokonalosť, dôležitá je originalita.

SHARE
Previous articleZoberte sa počas pôstu